TÜBİTAK 1004 Projeleri Paylaşım Toplantısı Gerçekleşti

TÜBİTAK Gebze Yerleşkesinde bulunan Ulusal Metroloji Enstitüsü, 23 Ağustos 2023 tarihinde önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR, YÖK Başkanı Sayın Prof.Dr. Erol ÖZVAR ve TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen bu toplantı, Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı (1004 Programı) kapsamında yürürlükte olan Yüksek Teknoloji Platformlarına yönelik bir değerlendirme oturumuydu.

Toplantıda, desteklenen 20 araştırma programı ayrı ayrı sunumlar gerçekleştirdi. Platformumuz adına bilgilendirme sunumunu APYÖK öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ercüment GENÇ gerçekleştirdi. Sunumunda, Prof. Dr. Ercüment GENÇ su ürünleri alanında yapılacak sürdürülebilir çalışmalar ve bu çalışmalardan elde edilmesi planlanan ürün ve bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Bu paylaşım toplantısı, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında attığı adımları pekiştirme ve ulusal çapta araştırma gelişimine katkıda bulunma açısından büyük önem taşımaktadır.